• توضیحات
 • نظرات

[vc_row height=”small”][vc_column][us_page_title font_size=”20″ color=”#3d0ddb” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column el_class=”boxxxx” css=”.vc_custom_1605530134544{padding-top: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;}”][vc_column_text]

نحوه کار توربوشارژر

هدف از طراحی توربوشارژر در دیزل های صنعتی کاهش حجم و وزن دستگاه به منظور افزایش قدرت دستگاه تا حدودی است. افزایش کارایی یک دیزل توسط توربوشارژر آن انجام می شود ، وظیفه توربوشارژر افزایش حجم فشار هوا در داخل سیلندرها است ، ورود هوای فشار بالا به سیلندر باعث افزایش کارایی یک دیزل می شود.

تفاوت قابل توجهی بین موتور دیزلی توربوشارژر و یک موتور بنزینی تنفس طبیعی در هوا وجود دارد که هوای ورودی به موتور دیزلی قبل از تزریق سوخت فشرده می شود. در اینجا توربوشارژر برای خروجی نیرو و کارایی موتور دیزلی بسیار مهم است.

وظیفه توربوشارژر این است که هوای زیادی که به سیلندر موتور می آید فشرده کند. وقتی هوا فشرده می شود، مولکول های اکسیژن به هم نزدیک می شوند. این افزایش هوا به این معنی است که می توان سوخت بیشتری برای همان موتور تنفس طبیعی اضافه کرد. این امر باعث افزایش قدرت مکانیکی و بهبود کارایی کلی فرآیند احتراق می شود. بنابراین ، می توان اندازه موتور را برای یک موتور توربوشارژ کاهش داد که منجر به بسته بندی بهتر ، مزایای صرفه جویی در وزن و بهبود کلی مصرف سوخت می شود.

توربوشارژ چگونه کار می کند؟

توربوشارژر از دو بخش اصلی تشکیل شده است، توربین و کمپرسور.

 • توربین شامل چرخ توربین و محفظه توربین است، وظیفه محفظه توربین هدایت گازهای خروجی به داخل چرخ توربین است. انرژی حاصل از گاز خروجی، چرخ توربین را می چرخاند و سپس گاز از طریق ناحیه خروجی اگزوز از محفظه توربین خارج می شود.
 • کمپرسور از دو قسمت تشکیل شده است، چرخ کمپرسور و محفظه کمپرسور. نحوه عملکرد کمپرسور در مقابل توربین، چرخ کمپرسور توسط شافت فولادی جعلی به توربین متصل می شود و هنگامی که توربین چرخ کمپرسور را می چرخاند، چرخش با سرعت بالا باعث جذب هوا و فشرده شدن آن می شود. پس از آن محفظه کمپرسور جریان هوای پرسرعت و کم فشار را از طریق فرایندی به نام نفوذ به یک جریان هوای فشار بالا و کم سرعت تبدیل می کند. هوای فشرده به داخل موتور رانده می شود و به موتور اجازه می دهد تا سوخت بیشتری بسوزاند تا انرژی بیشتری تولید کند.
 1. توربو شارژر دیزل ژنراتورچرخ توربین
 2. محفظه توربین
 3. گاز اگزوز
 4. ناحیه خروجی اگزوز
 5. چرخ کمپرسور
 6. محفظه کمپرسور
 7. شافت فولادی
 8. هوای فشرده

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

لطفا دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش و پاسخ


اگر سوالی دارید بپرسید

login-user

نام خود را وارد کنید

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

login-user

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

ثبت نام