• توضیحات
  • نظرات

[vc_row height=”small”][vc_column][us_page_title font_size=”20″ color=”#1500db” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column el_class=”boxxxx” css=”.vc_custom_1609581123503{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;}”][vc_column_text]

گاورنر یا رگولاتور سرعت  و انواع آن

گاورنر دیزل ژنراتور چیست؟

گاورنر یا رگولاتور سرعت (speed regulator) وسیله ای جهت کنترل دور دیزل ژنراتور بوسیله اکچویتور است. گاورنر ژنراتور در انواع و مدل های مختلف وجود دارد از جمله گاورنر ولوو ، گاورنر کامینز ، گاورنر gac ، گاورنر وودوارد (woodward) و گاورنرهای چینی باکیفیت متوسط و گاورنرهای ژنراتور ایرانی را می توان اسم برد.

گاورنر در موتور های دیزل

عملکرد گاورنر ژنراتور به این صورت است که به اکچویتور فرمان می دهد. که سوخت رسانی دیزل ژنراتور را با توجه به میزان بار خروجی کم یا زیاد می کند تا دور دیزل ژنراتور ، روی 1500 دور بر دقیقه ثابت باقی بماند. بعضی دیزل ژنراتور ها گاورنر ندارند. و پمپ انژکتور آنها به صورت مکانیکی به گونه ای طراحی شده ( صنعتی یا زمینی شده ) که دور دیزل ژنراتور روی 1500 دور ثابت باقی می ماند.

در بعضی دیزل ژنراتورها پمپ سوخت آنها خودرویی می باشد، لذا دسته گاز موتور را حرکت می دهند تا دور موتور در حد 1600 دور باقی بماند. و در صورت زیر بار رفتن ژنراتور دور روی 1500 می آید. روی این پمپ انژکتورها می توان اکچویتور نصب کرد تا دور موتور را بوسیله یک گاورنر رگوله کرد.

دیزل ژنراتورهایی که پمپ انژکتور ( پمپ برقی ) دارند باید با گاورنر ژنراتور به آنها فرمان داد تا روشن شوند و دور آنها روی 1500 قرار گیرد.موتورهایی که سوزن انژکتور ( سوزن برقی ) دارند کنترل آنها بوسیله ecu یا ecm انجام می پذیرد. در بعضی از موتورها نمی توان با گاورنر ژنراتور به سوزن فارسونگا یا انژکتور فرمان داد. لذا باید ecu/ecm آن ها به اصلاح زمینی شود.

انواع گاورنر گاورنرها به ۳ دسته تقسیم می‌شوند:

  • گاورنر مکانیکی
  • گاورنر الکترومکانیکی
  • گاورنر الکترونیکی

گاورنرهای مکانیکی بر روی موتور دیزل نصب هستند و بوسیله یک اهرم، دسته گاز موجود بر روی پمپ انژکتور دیزل ژنراتور را کنترل می کنند. گاورنر های الکترومکانیکی تلفیقی از گاورنرهای الکتریکی و مکانیکی می باشند که بوسیله گاورنر الکترونیکی گاز مکانیکی دیزل ژنراتور، بوسیله یک اکچویتور کنترل می گردد.کاربرد گاورنر در صنعت موتورهای دیزلی ، بنزینی ، نیروگاه های بخار و برقی آبی و راکتورهای هسته ای می باشد.

کاربرد گاورنر در ژنراتور و موتورهای دیزل

معنی گاورنر : گاورنر محرکی می باشد که میزان انتقال ماده یا شاره مولد یا ذخیره کننده انرژی، به درون محفظه احتراق یا محفظه توربین یا محفظه رکتور هسته ای را کنترل می کند و در نتیجه ، تولید توان یا میزان تبدیل توان، تغییر کرده، به کنترل ما در می آید. گاورنر ممکن است برای کنترل سرعت موتورهای دیزلی دور ثابت و متغیر یا سرعت گردش توربین نیروگاه برقی آبی یا در آسانسور استفاده شود.

گاورنر مکانیکی

گاورنر مکانیکی از تعدادی چرخ دنده، هرزگرد، وزنه، تسمه های کوچک و یا زنجیرهای کوچک تشکیل شده است و کاملا مکانیکی می باشد. ممکن است یک نواره ترمو استاتیک نیز به عنوان ورودی در آن به کار رفته باشد تا مثلا دمای یک کوره را کنترل کند. همچنین ورودی جبران کننده دستی نیز دارد و کاربر با چرخاندن یک پیچ ، مقدار خروجی یا بازه خروجی را تعیین می کند. این گاورنرها قدیمی بوده و دقت و سرعت کمی دارند. به علاوه قابلیت کنترل از راه دور را ندارند.

گاورنر هیدرومکانیکی

گاورنر هیدرو مکانیکی علاوه بر چرخ دنده، هرزگرد و وزنه دارای سیلندر و پیستون ، لوله و مسیرهای هیدرولیک نیز هست. در نهایت پردازش انجام شده با چرخ دنده ها، وزنه، زنجیر و تسمه که معمولا داخل یک جعبه ریخته گری شده هستند، به یک پیستون که داخل سیلندر است منتقل می شود. و پیستون نیرو را به نیروی هیدرولیک تبدیل کرده و به محلی دورتر، که ممکن می باشد انژکتور یا عملگر دیگری باشد ، منتقل شده و تولید توان یا میزان تبدیل انرژی از صورتی به صورت دیگر را تغییر می دهد.

معمولا گاورنر هیدرومکانیکی حجم زیادی دارد و برای کنترل موتورهای بزرگ دیزلی یا نیروگاه های برق آبی استفاده می شود. چرا که مثلا در نیروگاه برق آبی برای جابجا کردن دروازه های ورود آب پشت سد که فشار زیادی پشت آن  می باشد نیروی زیادی لازم است که از نیروی هیدرولیک این گاورنر استفاده میشود. تا دروازه های ورود آب به توربین گردنده نیروگاه ، به اندازه ای که فرکانس هدف را تامین کند جابجا شده و میزان ورود آب به ورودی توربین ، کنترل شود.

همچنین از گاورنر هیدرومکانیکی در دیزل کشنده قطار استفاده میشود. تا دور موتور رابه کنترل راننده در بیاورد. این گاورنرها قابلیت کنترل از راه دور را دارند. که در این فاصله از لوله های هیدرولیک یا پنوماتیک استفاده میشود.مزیت گاورنر هیدرولیکی قدرت آن است و عیب گاورنر هیدرومکانیکی سرعت پایین آن است.

گاورنر الکترومکانیکی

سیستم های کنترل مکانیکی / الکتریکی اولین سیستم های کنترل کننده سرعت یا دور توسط تولید کنندگان ژنراتور بودند. گاورنر الکترومکانیکی می تواند بسیار کوچکتر و با سرعت بالاتر نسبت به دو مدل قبلی ساخته شود. دارای دو قسمت الکتریکی و مکانیکی می باشد. مکانیکی آن ممکن است چرخ دنده ماردن یا حلزونی و یا جعبه دنده افزاینده نیرو و یا یک فنر و اهرم ساده باشد. قسمت الکتریکی یا یک الکتروموتور می باشد یا یک سیم پیچ تولید کننده میدان مغناطیسی.

در نوع الکتروموتوری ممکن است الکتروموتور DC یا AC و یا از نوع STEPPER MOTOR باشد. بدیهی می باشد کنترل نوع اول که دارای یک الکتروموتور ساده است راحت تر از نوع استپ موتور دار آن است. چرا که نوع استپ موتور دار آن نیازمند یک درایو الکترونیکی برای استپ موتور نیز هست. در عوض نوع دارای الکترو موتور AC یا DC فاقد دقت به اندازه نوع استپ موتوری است. نوع فنر اهرمی نیز موجود است.

یعنی هسته یک سیم پیچ متحرک طوری طراحی شده که یک فنر حلقوی یا فشاری آن را در جایگاه اولیه نگه میدارد. به هسته ، یک اهرم افزایش دهنده نیرو یا افزایش دهنده سرعت و مسافت(بسته به محل تکیه گاه اهرم مذکور) متصل می باشد. سوی دیگر اهرم، خروجی این گاورنر است که به محل کنترل کننده میزان تبدیل توان یا تولید توان مثل انژکتور یا شیر سوخت خاص متصل است. وقتی جریانی از سیم پیچ عبور دهیم، فنر شارژ شده و اهرم حرکت میکند و نیرویش به به انژکتور یا شیر سوخت خاص متصل است.

به این اتصالات مکانیکی، از این نوع گاورنر تا محل انژکتور، اکچویتور (ACTUATOR) یا محرک گفته شده است.در حالی که عوام میپندارند که اکچویتور همان گاورنر می باشد. این نوع گاورنر ، طرح ساده ای دارد. هرچند کنترل جریان سیم پیچ آن ، مدار الکترونیکی پیچیده ای دارد.

بطور کلی در این نوع گاورنر ، نیروی الکتریکی که میتواند از فاصله بسیار دورتر از محل انتقال دهنده نیرو یا تبدیل کننده نیرو ، یعنی موتور دیزل یا توربین نیروگاه فراهم شود به نیروی مکانیکی تبدیل میشود. هم در نوع موتوردار و هم در سیم پیج دار.

تنظیمات گاورنر الکترونیک آنالوگ بر روی دیزل ژنراتور

گاورنرهای الکترونیک دارای تنظیم اولیه کارخانه سازنده می باشد ولی از آنجایی که این گاورنرها بر روی عمده موتورهای دیزل نصب هستند باید سیستم گاورنر را با دیزل انطباق داد. جهت تنظیم گاورنر بعد سیم کشی طبق نقشه مربوطه به ترتیب زیر عمل نمایید.

۱. ابتدا دیزل را روشن و سپس دور را با پتانسیومتر تنظیم کنید.

۲. پس از گرم شدن دیزل اقدام به تنظیم نمودن ضریب بهره با پتانسیومتر GAIN کرده به طوری که با چرخاندن پتانسیومتر مذکور در جهت حرکت عقربه های ساعت دیزل از حالت عادی خارج می شود و به نوسان می افتد سپس به آرامی پتانسیومتر برخلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده تا دیزل به حالت عادی برگردد در این حالت ضریب بهره گاورنر تنظیم شده می باشد.

۳. پس از تنظیم کردن ضریب بهره گاورنر اقدام به تنظیم کردن ضریب پایداری گاورنر با پتانسیومترSTABILITY نموده به طوری که با چرخاندن پتانسیومتر مذکور در جهت عقربه های ساعت دیزل از حالت عادی خارج و به نوسان می افتد سپس به آرامی پتانسیومتر را خلاف عقربه های ساعت چرخانده تا دیزل به حالت عادی برگردد در این حالت ضریب پایداری تنظیم شده است.

۴. پس از از تنظیم گاورنر در حالت بار می بایستی با اعمال بار به دیزل تنظیمات مجدد انجام شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][vc_column_text]

جهت مشاوره خرید | نحوه انتخاب | نصب و راه اندازی | گارانتی | ضمانت | لیست قیمت با کارشناسان فروش شرکت بینش ابتکار تماس حاصل فرمایید.

02188261760 – 02188288374 – 09014100215

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

لطفا دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش و پاسخ


اگر سوالی دارید بپرسید

login-user

نام خود را وارد کنید

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

login-user

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

ثبت نام