• توضیحات
 • نظرات

[vc_row height=”small”][vc_column][vc_empty_space][us_page_title font_size=”20″ color=”#0f15c1″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column el_class=”boxxxx” css=”.vc_custom_1657355834014{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 15px !important;padding-left: 10px !important;}”][vc_column_text]

نحوه کاهش مصرف دیزل ژنراتور

سوخت اصلی مورد استفاده در دیزل ژنراتورها، سوخت دیزل است و با افزایش قیمت نفت، هزینه استفاده از آن همچنان در حال افزایش است. اگرچه همه دیزل ژنراتورهای آماده به کار به طور مداوم مورد استفاده قرار نمی گیرند،اما به طور کلی رویکردهای مختلفی را می توان برای کاهش مصرف سوخت موتور دیزلی استفاده کرد. برای اینکه بتوانید بهترین درک را از صرفه جویی در سوخت به دست آورید، تیم بینش ابتکار خاورمیانه تخصص خود را در این صنعت در اختیار شما میگذارد تا راهنمایی جهت کاهش مصرف سوخت برای ژنراتورهای با سوخت دیزل را ایجاد کند.کاربران زیادی هستند که نگران مصرف سوخت مجموعه های دیزل ژنراتور هستند. بنابراین در این مقاله مطالعه میکنیم چگونه از دیزل ژنراتور با مصرف سوخت کارآمدتر استفاده کنیم؟ و در فرآیند استفاده باید به چه جزئیاتی توجه کرد؟

چگونه مصرف دیزل ژنراتور را کاهش دهیم؟

در عملکرد مجموعه دیزل ژنراتور به دلیل دمای بالای تولید شده توسط قطعات مربوطه در هنگام احتراق، تمیز نشدن به موقع قطعات، باعث افزایش مصرف سوخت و تاثیر جدی بر عملکرد عادی موتور می شود. در عین حال، دمای آب خنک کننده مجموعه دیزل ژنراتور باید در حدود 45-61 ℃ نگه داشته شود، اگر دمای آب خیلی کم باشد، باعث احتراق ناقص روغن دیزل و افزایش بار خود دستگاه می شود. علاوه بر این، مجموعه دیزل ژنراتور نباید در حین کار بیش از حد بارگذاری شود زیرا باعث میشود که به عنوان یک اضافه بار عمل کند و مقدار قابل توجهی از روغن دیزل به دود سیاه تبدیل شود، بدون اینکه کارایی لازم را به نمایش بگذارد و در نتیجه مصرف سوخت افزایش می یابد و عمر مفید قطعات مربوطه کاهش می یابد.

با توجه به نکات ذکر شده در بالا، انجام تعمیر و نگهداری منظم و تعمیرات واحدهای تولید دیزل مطابق با دفترچه راهنمای تعمیر و نگهداری شرکت بینش ابتکار خاورمیانه نیز مهم است. با بررسی فشار تزریق، تنظیم فاصله سوپاپ، بررسی زمان تامین سوخت و غیره برای اطمینان از اینکه قطعات و اجزای سازنده همیشه در شرایط عملکرد خوب هستند، کلید تحقق راندمان بالا و صرفه جویی در سوخت دیزل ژنراتور است.

6 نکته مهم در کاهش مصرف دیزل ژنراتور

  1. سرویس و نگهداری مرتب
  2. بیش از حد بارگذاری نکردن ژنراتور
  3. حذف به موقع رسوبات کربن
  4. اطمینان از دمای خنک کننده صحیح
  5. خرید ژنراتور مناسب
  6. انتخاب برند دیزل ژنراتور

سرویس و نگهداری مرتب دیزل ژنراتور

یکی از بهترین رویکردها نه تنها برای تضمین افزایش مصرف سوخت، بلکه برای کمک به عملکرد کلی، صرفاً انجام تعمیر و نگهداری منظم می باشد. این به شما امکان می دهد هر گونه مشکلی را که می تواند دلیل اصلی افزایش مصرف سوخت باشد، شناسایی، تعمیر یا پیشگیری نماید. همچنین بسیار مهم می باشد که هر قطعه یدکی که خریداری می نمایید از تامین کنندگان قابل اعتماد و تایید شده تهیه گردد. این به این دلیل است که آنها با جلوگیری از خرید قطعات معیوب، آسیب دیده یا شکسته که به سادگی در آینده به یک مشکل تبدیل می شوند و به طور بالقوه بار دیگر مصرف سوخت را افزایش می دهند، در هزینه های شما به صورت طولانی مدت صرفه جویی می نمایند.

ژنراتور را بیش از حد بارگذاری نکنید

با بارگذاری بیش از حد ژنراتور با افزایش تقاضا، نسبت به توان توصیه شده، منجر به افزایش تقاضای برق و در نهایت افزایش مصرف سوخت خواهد شد. این می تواند به ژنراتور آسیب بسیار بیشتری وارد کند و به طور بالقوه باعث ایجاد مشکلات زیادی شود که منجر به کاهش کلی عملکرد و نرخ مصرف سوخت دیزل می گردد.

همچنین در صورت بارگیری بیش از حد موتور، مقداری از سوخت دیزل به دود سیاه تبدیل می شود و مصرف سوخت را افزایش می دهد. در عین حال باعث کاهش طول عمر قطعات و اجزای مربوطه می شود. علاوه بر روش‌های صرفه‌جویی در مصرف سوخت، نگهداری و تعمیرات منظم دیزل ژنراتورها مطابق با راهنمای تعمیر و نگهداری نیز بسیار مهم است.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

[print-me]

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

لطفا دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش و پاسخ


اگر سوالی دارید بپرسید

login-user

نام خود را وارد کنید

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

login-user

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

ثبت نام