• توضیحات
  • نظرات

[vc_row][vc_column][vc_empty_space][us_page_title font_size=”20″ color=”#0f15c1″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column el_class=”boxxxx” css=”.vc_custom_1652089546555{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 15px !important;padding-left: 10px !important;}”][vc_column_text]

نقش اساسی فیلتر دیزل ژنراتور

فیلتر دیزل ژنراتور یکی از اجزای مهم برای عملکرد صحیح دستگاه است برای تضمین عملکرد صحیح یک دیزل ژنراتور، ضروری است که اجزای آن به درستی کار کنند. به عنوان مثال: فیلتر سوخت، وظیفه جداسازی آب از سوخت و حذف ناخالصی های موجود در آن را دارد و از پمپ شدن آن ها به موتور و ایجاد مشکلات اکسیداسیون، خوردگی و حفره در سیلندرها جلوگیری می کند. بنابراین، استفاده از فیلتر باعث بهبود عملکرد موتور و افزایش طول عمر دیزل می شود.همچنین برای ژنراتورهایی که برای مدت طولانی غیرفعال هستند و یا برای منطقه هایی که سوخت موجود کیفیت پایینی دارد فیلتر دیزل ژنراتور توصیه می شود.لازم است که در هر بار استفاده، وضعیت تجهیزات دستگاه بررسی شود تا عملکرد خوبی داشته باشد، شرکت بینش ابتکار خاورمیانه نصب فیلتر را در هر زمان که مشتریان ما درخواست کنند، فراهم می کند.

انواع فیلتر دیزل ژنراتور

این مقاله عمدتا برای معرفی انواع فیلتر دیزل ژنراتور و همچنین عملکرد آن نوشته شده است به طور کلی فیلترها به سه نوع فیلتر روغن، فیلتر سوخت و فیلتر هوا تقسیم می شوند. برای انواع مختلف، عملکرد نیز متفاوت می باشد.

فیلتر روغن دیزل ژنراتور و نحوه کارکرد آن

روغن موتور توسط ذرات و ناخالصی های وارد شده به موتور و همچنین به دلیل گرم شدن قطعات دستگاه آلوده می شود. این آلودگی و ناخالصی ها برای موتورها بسیار مضر می باشد و اگر فیلتر نشوند، باعث ازبین رفتن قطعات و مسدود شدن مسیر عبور روغن می شود و در این صورت مواد اسیدی و ناخالصی ها باعث سایش بلبرینگ ها می گردد که در این صورت حتی موتور نمی تواند به درستی کار کند. اگر کل سوپاپ آلودگی جامد در روغن کمتر از 0.15 درصد باشد، ضرر موتور محدود است، اگر این آلودگی سوپاپ بیش از 0.5 درصد باشد، آسیب موتور بسیار جدی خواهد بود.

حداکثر طول عمر یک موتور دیزل علاوه بر اینکه به انتخاب و استفاده صحیح روغن روانکار بستگی دارد، به انتخاب و استفاده از فیلتر روغن مناسب، فیلتر سوخت و چرخه تعویض مناسب نیز بستگی دارد تمام موتورهای شرکت بینش ابتکار خاورمیانه برای یک مجموعه دیزل ژنراتور، مجهز به فیلتر روغن با جریان کامل، فیلتر هوا و فیلترهای سوخت هستند.

فیلتر روغن اولیه دیزل ژنراتور چیست؟

فیلتر روغن با جریان کامل یا فیلتر روغن اولیه عمدتاً بین پمپ روغن و کانال اصلی روغن روان کننده متصل می گردد و هدف آن از بین بردن ذرات آلاینده می باشد. تمام روغن روان کننده در گردش موتور دیزل از طریق فیلتر روغن اولیه فیلتر می شود تا از آسیب دیدن قطعات دیزل محافظت شود. المنت این فیلتر از کاغذ صافی فیبر مصنوعی ساخته شده است که در دمای بالا و فشار بالا باعث لقه زدن و گیر کردن فیلتر نمی شود.

فیلتر سوخت دیزل ژنراتور

هدف اصلی فیلتر سوخت دیزل تمیز کردن آلودگی ها و ذرات خارجی می باشد که به پمپ های سوخت، انژکتورها و نازل ها آسیب می رساند. آسیب به این قطعات و سایر اجزا می تواند منجر به استارت ضعیف، مصرف سوخت بیشتر، کاهش قدرت موتور و خرابی قطعات شود. نقش دوم و تقریباً به همان اندازه مهم فیلتر سوخت، جداکننده آب است. سوخت آلوده به آب باعث کاهش قدرت و خوردگی قطعاتی مانند انژکتورها و پمپ ها می شود که منجر به عملکرد ضعیف موتور نیز می گردد.

فیلتراسیون موثر سوخت بهترین راه برای جلوگیری از سایش قطعات می باشد. یک فیلتر معمولی، سوخت استفاده نشده را به باک باز می گرداند، به این معنی که فیلتر سوخت دائماً سوخت را از طریق آن می چرخاند و در هر دقیقه حدود 1.5 لیتر سوخت عبور می دهد و در هر 500 ساعت کارکرد 45000 لیتر سوخت را به گردش در می آورد.

انواع فیلتر سوخت

دو نوع فیلتر سوخت مونتاژ شده روی ژنراتور های دیزلی، فیلتر سوخت سبک و سنگین می باشد. فیلتر سوخت سبک برای موتورهایی اعمال می شود که قدرت زیر 700 اسب بخار دارند. و فیلتر سنگین برای موتورهایی اعمال می شود که قدرت آن ها بالای 700 اسب بخار می باشد.

زمان تعویض فیلتر دیزل ژنراتور

پس از استفاده از فیلتر برای مدتی، فیلتر آلوده و مسدود می شود، باید هر چند وقت یکبار تعویض شود. فاصله فیلترهای روغن و سوخت را می توان با منحنی مصرف روغن و سوخت تعیین کرد، همچنین توصیه می شود فیلتر روغن و بنزین هر 250 ساعت، 16000 کیلومتر یا 6 ماه یکبار تعویض شود

فیلتر هوا دیزل ژنراتور

فیلتر هوای دیزل ژنراتور عمدتاً برای فیلتر کردن ذرات و ناخالصی های موجود در هوا استفاده می شود تا سایش میله پیستون، چرخ دنده سوپاپ و سیلندر را کاهش دهد. به طور کلی دو نوع فیلتر هوا وجود دارد، نوع خشک و نوع مرطوب.

فیلتر هوای خشک، فیلتری است که ناخالصی ها را از هوا از طریق یک عنصر فیلتر نوع خشک جدا می کند. و فیلتر هوای مرطوب شامل دو نوع، غوطه‌ور در روغن و حمام روغن است.   وظیفه اصلی فیلتر نوع غوطه ور در روغن جداسازی ناخالصی ها از هوا از طریق عنصر فیلتر است.و عملکرد اصلی فیلتر نوع حمام روغن، وارد کردن هوای غبارآلود به مخزن روغن برای حذف بیشتر گرد و غبار می باشد.

ضرورت نگهداری فیلتر هوا دیزل ژنراتور

برای تولید برق، دیزل ژنراتورها به هوا برای فرآیند احتراق آن در موتورها نیاز دارند. فیلتر هوا برای فیلتر کردن ذرات جامد مانند گرد و غبار، گرده و کپک موجود در هوا است. این دستگاه از مواد فیبری تشکیل شده است که مواد ناخواسته را فیلتر می کند تا اطمینان حاصل شود که فقط هوای تمیز وارد فرآیند احتراق می شود. ناخالصی ها ممکن است نامرئی باشند اما می توانند باعث سایش موتور شوند. گرد و غبار که باعث آسیب می شود برای اجزای موتور شما مانند سیلندرها، رینگ پیستون و غیره مضر است.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

[print-me]

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”20px”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

لطفا دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش و پاسخ


اگر سوالی دارید بپرسید

login-user

نام خود را وارد کنید

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

login-user

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

ثبت نام