• توضیحات
 • نظرات

[vc_row height=”small”][vc_column el_class=”boxxxx” css=”.vc_custom_1609581178847{padding-top: 10px !important;padding-right: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 10px !important;}”][vc_column_text]

موارد استفاده دیزل ژنراتورها

کارایی و عملکرد دیزل ژنراتور ، همزمان با افزایش کاربرد، مجدداً اختراع و توسعه یافته است. امروزه یکی از متداول ترین کاربردهای آن استفاده در دیزل ژنراتورهایی است که برای تأمین انرژی پشتیبان یا استندبای تأسیسات و سیستم ها در صورت قطع برق مورد استفاده قرار می گیرند. دیزل ژنراتورهای مدرن برای پایش مداوم جریان الكتریكی طراحی شده اند و در صورت قطع برق به طور خودكار شروع به كار می كنند و در صورت آنلاین شدن سرویس برق، خاموش می شوند.

 • کاربرد دیزل ژنراتور در معدن

دیزل ژنراتورها به طور گسترده ای در عملیات استخراج در سراسر جهان استفاده می شود. آن ها بیش از 70٪ از کل نیروی مورد نیاز در عملیات استخراج را با تجهیزات سنگین مانند ماشین های حفاری، تسمه های نقاله و جرثقیل ها تأمین می کنند. چه گاز، ذغال سنگ، آهن یا فلزات گرانبهای آن استخراج شود، دیزل ژنراتورها همیشه گزینه شماره یک هستند زیرا قابل حمل هستند و می توانند به راحتی در مناطق معدنی دور از دسترس و در شرایط شدید مورد استفاده قرار گیرند.

نرخ نوسانات پایین دیزل نیز آن را به گزینه ایمن تری نسبت به بنزین در زمینه های استخراج معادن تبدیل می کند. شناخته شده است که دیزل ژنراتورها نهایت قدرت، دوام و ظرفیت را در عملیات استخراج فراهم می کنند، و آنها را به گزینه مناسب منبع تغذیه و پشتیبان و آماده به کار برای تمام فعالیت های سنگین در زمینه های استخراج تبدیل می کنند.

 • کاربرد دیزل ژنراتور در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی

این صنعت از بسیاری جهات یکی از حساس ترین صنایع است. بدون دیزل ژنراتور برای تهیه پشتیبان برق در صورت قطع شدن برق، بسیاری از بیماران در مراکز درمانی جان خود را از دست می دهند. بیماران جدی مانند بیماران در بخش مراقبت های ویژه (ICU) در معرض خطر هستند زیرا دستگاه های پشتیبانی کننده زندگی مانند پمپ های اکسیژن با کوچکترین قطعی برق کار نمی کنند.

ژنراتورهای دیزلی قابل اطمینان ترین منبع تغذیه پشتیبان برای بیمارستان ها هستند زیرا نگهداری آنها نسبت به ژنراتورهای گاز طبیعی آسان تر است و در صورت خرابی شبکه برق (تا زمان کم شدن میزان سوخت موجود) منبع تغذیه بدون وقفه را تأمین می کنند. مخزن کامل گازوئیل بسته به اندازه آن می تواند بیش از 8 ساعت در کل بیمارستان دوام داشته باشد. با سوخت کافی ذخیره شده در محل، دیزل ژنراتورها می توانند بیش از 48 ساعت انرژی پشتیبان تهیه کنند.

 • کابرد دیزل ژنراتور در مراکز تجاری

هیچ کس در صنعت بازرگانی برای از دست دادن پول در این تجارت نیست، اما قطع برق بدون برنامه پشتیبان می تواند این کار را به یک اتفاق دشوار تبدیل کند. خاموشی در اماکن تجاری به معنای ضررهای هنگفت درآمد در صندوق پول، چالش های ایمنی برای افراد و امور مالی، مشکلات IT و سایر تجهیزات خودکار و خاموش شدن کامل عملیات است. تمام این ناراحتی ها و ضررها را نمی توان با هزینه سرمایه گذاری در دیزل ژنراتور آماده به کار مقایسه کرد.

یک دیزل ژنراتور به شما امکان می دهد از منافع تجاری خود و درآمد خود محافظت کنید، عملکرد را به صورت روان ادامه دهید و از، از دست دادن تجارت در برابر رقبا جلوگیری کنید، امنیت را حفظ کنید و از خط پایین خود محافظت کنید.

 • کاربرد دیزل ژنراتور در صنایع نفت و گاز

در صنعت نفت و گاز، وقت طلا است. هر دقیقه اتلاف وقت، چه به دلیل خرابی دستگاه یا قطعی برق، هزینه دارد. ژنراتورهای مجهز به دیزل بخشی جدایی ناپذیر از این صنعت هستند زیرا از آنها برای تأمین نیرو در کلیه فعالیت های حوزه های نفت و گاز از جمله حفاری، پمپاژ و بارگیری استفاده می شود.

در بیشتر موارد اکتشاف نفت و گاز در مکان های دور افتاده با شرایط سخت انجام می شود. بدون تولید دیزل ژنراتور، کار در این مناطق کاملاً غیرممکن است زیرا آن ها عمدتا از شبکه های برق دور هستند. دستگاه های حفاری مدرن نیز هر زمان که کار می کنند به مولدهای قدرتمند، کارآمد و قابل اطمینان در سایت احتیاج دارند. و فقط دیزل ژنراتورها متناسب با این لایحه هستند.

 • کاربرد دیزل ژنراتور در ساخت و ساز

دیزل ژنراتورها در صنعت ساخت و ساز ضروری هستند. پروژه های ساختمانی اغلب به دلیل قطع برق یا کمبود منبع تغذیه در برخی از سایت های ساختمانی متوقف می شوند. قطع مداوم برق می تواند منجر به تاخیر در زمان اتمام پروژه و همچنین هزینه های پرهزینه به دلیل عقب افتادن از برنامه شود.

ژنراتورها برای تأمین روشنایی ساخت و ساز به صورت 24 ساعته 7 روزه، دستگاه های تهویه مطبوع برقی، سیستم های ارتباطی برق و کار با تجهیزات ساخت و ساز مانند جرثقیل ها، انرژی مورد نیاز را تأمین می کنند. در صورت قطع برق هم توسط نیروهای خارجی و یا حوادث ، تداخل ناشی از محل ساخت، همچنین برق پشتیبان را به شبکه اصلی می رسانند. بعلاوه ، ژنراتورهای قابل حمل را می توان در عرض چند دقیقه یا چند ساعت از یک سایت به سایت دیگر منتقل کرد.

 • کاربرد دیزل ژنراتور در زمینه صنایع تولیدی

مشکل مختصری در صنعت تولید نه تنها می تواند به معنای تولید با حجم کم باشد، بلکه به معنای تولید بی کیفیت است. برای درآمد مطلوب، هر خط تولیدی در یک خط تولید باید مطابق نیاز همیشه کار کند. وقتی خاموشی در کارخانه های تولید اتفاق می افتد، همه مراحل را تحت تأثیر قرار می دهد، از تأمین مواد اولیه تا فروش محصول. برنامه های عادی قطع می شوند، اهداف برآورده نمی شوند، مواد اولیه خراب می شوند، ایمنی به خطر می افتد و در بعضی موارد کیفیت محصول تحت تأثیر قرار می گیرد و این می تواند منجر به از دست دادن مشتری شود.

دیزل ژنراتورهای آماده به کار در صورت بروز چنین خاموشی منبع تغذیه اضطراری را تأمین می کنند و از این رو صنایع تولیدی را در برابر ضررهای هنگفت محصول، مالی و اعتبار محافظت می کنند.

 • کاربرد دیزل ژنراتور در مراکز ارتباطات

رایانه ها و مراکز داده امروزه قلب هر صنعت هستند. اکنون بسیاری از صنایع داده های خود را در سرورها ذخیره می کنند، آن ها نیاز به دسترسی به این داده ها در همه زمان ها دارند تا مشاغل خود بدون مشکل کار کنند. با قطع برق، این سرورها غیرقابل دسترسی شده و مشاغل مجبورند فعالیت خود را متوقف کنند. از دست دادن تجارت و پول در این روند. قطع برق همچنین باعث می شود سرورها در معرض حملات هکرها با هدف سرقت و دستکاری این داده ها برای منافع شخصی خود قرار بگیرند.

ثابت کرده است که ژنراتورهای دیزلی در ایجاد پشتیبان گیری برق مداوم و فوری در هر زمان که شبکه برق قطع شود، برای این صنعت بسیار قابل اعتماد هستند. آنها اطمینان حاصل می کنند که مراکز داده همیشه در مواقع بلایای طبیعی آنلاین هستند.

 • کاربرد دیزل ژنراتور در خدمات رفاهی

ممکن است تأسیسات تأمین کننده برق باشند که همه ما برای تأمین شبکه های خود به آن وابسته هستیم، اما در نیروگاه های تولید برق خود نیز با موارد اضطراری روبرو می شوند و به تولیدکننده های دیزل روی می آورند. شرکت ها ژنراتورهای دیزلی عظیمی دارند که در صورت اضطراری خط اصلی تامین آن ها ایستاده اند. آنها از ژنراتورها برای تولید برق کافی برای تأمین انرژی هزاران خانه تا زمانی که بتوانند منبع اصلی خود را بصورت آنلاین برقرار کنند، از ژنراتورها استفاده می کنند.

دیزل ژنراتورها در این صنعت به خدمه نیروگاه اجازه می دهند تا زمان کافی برای کار بر روی منبع اصلی را داشته باشند.همچنین به جلوگیری از شکایت مشتری از شرکت، یا از دست دادن آنها در مقابل رقبا با یک برنامه پشتیبان ثابت کمک می کنند.

 • کاربرد دیزل ژنراتور در مراکز آموزشی و تحصیلات

مدارس ، دانشگاه ها و سایرموسسات آموزش عالی در هیچ لیستی از صنایعی که نیاز به تولید کننده پشتیبان دارند نخواهند بود، اما در واقع چندین سیستم در تنظیمات آموزش وجود دارد که به برق متکی هستند. قطع برق بسیار بیشتر از این است که دانشجویان بقیه روز را تعطیل کنند. البته اختلالات طبقاتی وجود دارد که نیاز به برنامه ریزی مجدد دارد که می تواند یک چالش جدی به ویژه در دانشگاه ها باشد. از دست دادن قدرت می تواند مراکز داده یک دانشگاه را که داده های حساس را در اختیار دارند به خطر بیندازد و اگر سیستم های امنیتی IT خراب شوند بیشتر در معرض تهدید هستند. ردیاب های دود، آب پاش ها، روشنایی اضطراری، دزدگیرها و زنگ ها و سیستم های الکترونیکی درب همه با خاموش شدن برق تهدید می شوند. در کل، از دست دادن قدرت مدارس، دانش آموزان و کارکنان را در معرض خطرات متعددی قرار می دهد. یک مدرسه بدون برق نمی تواند نوعی ایمنی را که برای اطمینان از آن لازم است فراهم کند.

 • کاربرد دیزل ژنراتور در مراکز نظامی

این صنعت دیگری است که به شدت به مولدهای دیزل وابسته است. سربازان در جنگ به یک منبع قدرت خوب و پایدار نیاز دارند که بتوان آن را حتی در سخت ترین محیط ها حمل کرد و هنوز هم به طور کارآمد عمل می کند. آنها از ژنراتورهای دیزلی برای طیف وسیعی از برنامه ها از جمله تأمین انرژی تجهیزات، بیمارستان ها، روشنایی اردوگاه های خود و استفاده از تجهیزات IT خود در میان موارد دیگر استفاده می کنند.

 • کاربرد دیزل ژنراتور در حمل و نقل جاده ای

اکثریت قریب به اتفاق وسایل نقلیه سنگین جاده ای مدرن مانند کامیون ها و اتوبوس ها، کشتی، قطار، و بسیاری از تجهیزات کشاورزی و وسایل نقلیه معدن و راهسازی وابسته به  موتور دیزل می باشند. با این حال، در برخی از کشورها آن ها در وسایل نقلیه سبک برای عموم مردم نه به عنوان وسایل نقلیه سنگین استفاده می شود.

به طور کلی، آن ها گران تر از خودرو های بنزینی هستند. در برخی از کشورها که نرخ مالیات بر سوخت دیزل نسبت به بنزین ارزان تر، وسایل نقلیه دیزلی بسیار محبوب تر  هستند .
در زمینه کشاورزی، تراکتور، پمپ های آبیاری و خرمن کوبی ماشین آلات و تجهیزات دیگر عمدتا از موتور دیزلی استفاده می شود. صنعت ساخت و ساز و راهسازی یکی دیگر از بخش هایی است که به شدت وابسته به قدرت موتور دیزل است. همه موتور های لیقتراک، لودر ها، غلطک، و بیل مکانیکی بر روی موتور دیزل می باشد.

 • کاربرد موتور دیزل در آسمان

از اواخر 1930 چندین هواپیما از موتور دیزلی جهت تامین نیروی محرکه پروانه های خود استفاده نموده اند. هزینه سوخت دیزل نسبت به بنزین منجر به تولید هواپیمای کوچک در صنعت حمل و نقل هوایی گشته ، از این رو تولیدکنندگان این صنعت  به تازگی وارد صحنه فروش و ارتقا موتور دیزلی شده اند.

 • کاربرد موتور دیزل بر روی آب

موتور دیزل بر روی آبی دارای قدرت و سرعت بالایی است. بزرگترین موتور های دیزل در کشتی های اقیانوس پیما استفاده می شود. این موتور های دیزل عظیم با خروجی قدرت 90000 کیلو وات، به نوبه خود در حدود 60 تا 100 دور در دقیقه، و 15 متر ارتفاع را دارا می باشند.

[/vc_column_text][us_separator][/vc_column][/vc_row]

لطفا دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش و پاسخ


اگر سوالی دارید بپرسید

login-user

نام خود را وارد کنید

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

login-user

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

ثبت نام