• توضیحات
  • نظرات

[vc_row height=”small”][vc_column][us_page_title font_size=”20″ color=”#1709e2″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column el_class=”boxxxx” css=”.vc_custom_1606139084682{padding-top: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;}”][vc_column_text]

مزایا و معایب موتورهای دیزل

هنگامی که تاسیسات شما به یک ژنراتور جدید احتیاج دارد، با چندین گزینه در رابطه با منبع تغذیه مورد استفاده برای راه اندازی ژنراتور، از طریق دیزل ژنراتور مواجه خواهید شد. به دلیل مزایای بیشمار، بسیاری از شرکت ها استفاده از دیزل ژنراتور را انتخاب می کنند.

با این حال، هر رهبر تجاری باید بداند که دیزل ژنراتورها دارای اشکالاتی نیز هستند.در اینجا، ما مزایا و معایب استفاده از دیزل ژنراتور صنعتی را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید آگاهانه برای شرکت خود تصمیم بگیرید.

مزایای دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور برای بسیاری از تأسیسات صنعتی در ایران و جهان گزینه مناسبی است. دیزل ژنراتور مزایای زیر را ارائه می دهند:

تعمیر و نگهداری کم:

شناخته شده است که نیاز مولدهای دیزل نسبت به سایر ژنراتورهای موجود در بازار به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد. دلیل این امر این است که موتور ژنراتور به قطعات کمتری برای راه اندازی نیاز دارد، بنابراین دیگر نگران تعویض شمع ها یا بازسازی کاربراتورها نخواهید بود.

بهره وری سوخت:

حساسیت آن ها نسبت به نوع سوخت کم بوده و می توان از سوخت های ارزان قیمت تر همچون گازوئیل، نفت و مازوت استفاده نمود. سوخت باید یکی از موارد مهم برای هر شخصی باشد که ژنراتور خریداری می کند. گرچه قیمت گازوئیل ممکن است کمی بیشتر از سایر منابع سوخت باشد ، این ژنراتورها هنگام انجام کار یکسانی کمتر از ژنراتورهای گاز مصرف می کنند.

ماندگاری:

موتورهای دیزلی در محیط کار بسیار سخت هستند، بنابراین در بسیاری از شرایط محیطی سایش زیادی را تحمل می کنند.

ذخیره سازی ایمن:

ذخیره سوخت دیزل نسبت به انواع دیگر سوخت بسیار ایمن تر است، مانند بنزین، که بسیار منفجره است و در صورت ریختن به راحتی آتش می گیرد. در حالی که، گازوئیل خطر بسیار کمتری برای احتراق دارد. همچنین ماندگاری آن بیشتر از بنزین است، بنابراین از منبع ذخیره شده خود سوخت با کیفیت بهتری دریافت خواهید کرد.

افزایش طول عمر:

در خواهید یافت که دیزل ژنراتورها معمولاً از ژنراتورهای بنزین بیشتر هستند. عمر برخی از مدل ها سه برابر یک ژنراتور قابل مقایسه با گاز است. با تعمیر و نگهداری مناسب ، دیزل ژنراتور پتانسیل کار با چندین سال خدمت را دارد تا اینکه به یک تعمیر اساسی نیاز داشته باشد.

منبع تغذیه مداوم:

هنگامی که شما خاموشی را تجربه می کنید، یک دیزل ژنراتور بسیار خوب و قابل اطمینان اثبات می شود و سیستم های قدرت حیاتی شما را برای مدت طولانی کار می کند. این زمان خرابی را به حداقل می رساند تا تسهیلات شما ضررهای مالی قابل توجهی را تجربه نکند در حالی که منتظر بازگشت برق هستید.

خروجی برق:

دیزل ژنراتورها توانایی کنترل بارهای بزرگتری را دارند و برای مدت زمان طولانی تری نسبت به انواع دیگر ژنراتورهای موجود کار می کنند. این امر آنها را به گزینه ای مناسب برای سایت های از راه دور تبدیل می کند که ممکن است شبکه برق غیرقابل اعتماد باشد.

معایب دیزل ژنراتورها

مانند هر نوع ژنراتور، دیزل ژنراتورها نیز معایبی دارند. موارد منفی استفاده از دیزل شامل موارد زیر است:

سر و صدا:

واحدهای دیزلی می توانند بسیار پر سر و صدا باشند، بنابراین اغلب از مکان های کاری دور هستند. امروزه موانع ضد صدا نیز وجود دارد که صاحبان مشاغل می توانند از آنها برای کاهش صدا در محل کار استفاده کنند.

هزینه ها:

راه اندازی یک دیزل ژنراتور در ابتدا می تواند هزینه بیشتری نسبت به انواع دیگر ژنراتورها داشته باشد. با این حال ، از آنجا که هزینه راه اندازی و نگهداری دیزل ژنراتور بسیار کم است، ممکن است در مقایسه با یک موتور گازسوز، آن را به گزینه اقتصادی تر در طول زمان تبدیل کنید.

قابلیت دسترسی:

باید به خاطر داشته باشید که در هنگام خاموشی ممکن است سوخت قابل دسترسی نباشد. شما نمی خواهید دیزل خود را بدون منبع تغذیه باشد، بنابراین به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از ایجاد اختلال در عملکرد دیزل، همیشه منبع سوخت دیزل را داشته باشید.

آلایندگی:

یکی از اشکالات عمده دیزل ژنراتورها تولید دی اکسید کربن، اکسید نیتروژن، ذرات معلق و سایر اگزوزهای خطرناک است که در جو آزاد می شوند. کسانی که نگران پایداری محیط زیست هستند ممکن است دریابند که یک ژنراتور تولید گاز طبیعی گزینه بهتری است زیرا سوخت پاک کننده ای است.

حجم:

موتورهای دیزلی بسیار مقاوم، از اجزای بزرگ و سنگین ساخته شده اند که می توانند تعمیرات را گران کنند. با این حال، این امر اغلب می تواند با نیازهای پایین نگهداری و بازده سوخت کاهش یابد.

نگهداری دیزل ژنراتور

تعمیر و نگهداری یک نکته اساسی برای هر تولید کننده است. تولیدکنندگان توصیه می کنند که یک برنامه تعمیر و نگهداری مشخص را دنبال کنید تا ژنراتور شما در اوج کار خود باشد. معمولاً این اتفاق پس از یک ساعت مشخص سرویس می افتد.

هر زمان که متوجه شدید ژنراتور شما به اندازه کافی کار نمی کند باید تعمیر و نگهداری را اغاز کنید. علاوه بر این، بهتر است هر زمان که یک رویداد مهم آب و هوایی رخ داده است، تعمیر و نگهداری را انجام دهید. به عنوان مثال، پس از طوفان گرد و غبار یا باران. قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و سایر آلودگی های هوا می تواند عملکرد ژنراتور شما را بسیار تحت تأثیر قرار دهد، باعث مسدود شدن فیلترها شده و ژنراتور شما را برای انجام همان کار سخت تر کند.

برخی از کارهای نگهداری دیزل ژنراتور باید به صورت دوره ای انجام شوند. این موارد شامل:

  • یک بازرسی کلی از تمام اجزای سازنده
  • تخلیه و تغییر مایع خنک کننده ، روغن و سوخت
  • تمیز کردن یا تعویض فیلترها
  • آزمایش باتری ژنراتور
  • روشن کردن موتور برای آزمایش عملکرد

تعمیر و نگهداری منظم به حداکثر سرمایه گذاری که در دیزل ژنراتور خود کرده اید کمک می کندکه ژنراتور شما سالها کارکند. توصیه می کنیم از قبل برنامه نگهداری پیشگیرانه تنظیم کنید. این اطمینان می دهد که ژنراتور شما با حداکثر بازده کار می کند. حتماً از این بازرسی ها یک گزارش ثبت کنید تا در صورت لزوم به آن مراجعه کنید.

اینکه شما باید از یک دیزل ژنراتور استفاده کنید یا خیر به نیاز شرکت شما بستگی دارد. معمولاً ژنراتورهای دیزل را می توانید در بخش های صنعتی پیدا کنید. آنها از راندمان و توانایی بالایی در تولید مقدار زیادی انرژی برخوردار هستند. با تعمیر و نگهداری کم، راندمان سوخت و دوام. ممکن است دریابید که مزایای استفاده از دیزل ژنراتور برای تأسیسات شما بیشتر از معایب آن است.

بینش ابتکار خاورمیانه تامین کننده دیزل ژنراتور برای همه توان ها می باشد. ما می توانیم به شما در طراحی راه حل مناسب برای تجارتتان کمک کنیم.جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقالات بینش ابتکار مراجعه نمایید همچنین اطلاعات در خصوص کوپله دیزل ژنراتور ها در این مقاله آمده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

لطفا دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسش و پاسخ


اگر سوالی دارید بپرسید

login-user

نام خود را وارد کنید

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

login-user

شماره موبایل خود را وارد کنید

02:00

ثبت نام